• ul. Piastowska 11a, 15-207 Białystok
  • ebok@koba.pl

Aktualności

Studenckie Wakacje 2024

Zacznij wakacje już teraz! Przedłuż umowę i ciesz się wakacjami płacąc jedynie 1 zł za każdy miesiąc: lipiec, sierpień i wrzesień! Nie czekaj dłużej! Skorzystaj z tej wyjątkowej okazji już teraz. Zadzwoń pod numer 85 333 33 33, aby dowiedzieć się więcej szczegółów lub wejdź na stronę: https://www.koba.pl/studenckie-wakacje/ KOBA – Dobry wybór!

Czytaj dalej
Zmiana godzin - Koba - Maj

Zmiana godzin pracy – Maj

Drodzy klienci, Dnia 02.05.2024 nasze Biura Obsługi klienta oraz Serwis komputerowy będą pracować od godziny 8.00 do godziny 14.00, a infolinia do 15:00 Natomiast 31.05.2024 Biuro Obsługi Klienta będzie pracować w godzinach 8.00-17.00, Infolinia w godzinach 8.00-19.00, Serwis komputerowy 8.00-14.00.   Przepraszamy za wszelkie niedogodności i dziękujemy za zrozumienie.Z pozdrowieniami, Zespół KOBA

Czytaj dalej
Światłowód Podlasie - KOBA

Światłowód: Przyszłość Szybkiego Internetu

Czym jest światłowód? Światłowód to przewód wykonany z włókna szklanego i tworzywa sztucznego, które umożliwia przesyłanie danych za pomocą fali świetlnej, umożliwiającej natychmiastową transmisję danych. Jak działa światłowód? Zasada działania światłowodów opiera się na zjawisku całkowitego wewnętrznego odbicia światła. Światło wprowadzone do jednego końca włókna jest wielokrotnie odbijane od ścianek, co pozwala mu pokonać nawet bardzo długie dystanse z minimalnymi stratami. Dlaczego warto zainwestować w światłowód? Szybkość: Światłowody zapewniają Ci nieporównywalnie wyższe prędkości transmisji danych w porównaniu do tradycyjnych kabli miedzianych. Dzięki temu użytkownicy mogą cieszyć się ultraszybkim internetem, płynną emisją filmów, graniem w gry online, pracą zdalną czy nauką online bez zacięć. Niezawodność: Światłowody są odporniejsze na różnego rodzaju zakłócenia, takie jak interferencje elektromagnetyczne, co przekłada się na większą stabilność i niezawodność połączenia. Technologia przyszłości: Inwestując w światłowód już teraz, zapewnisz sobie dostęp do najnowszych rozwiązań i usług, które będą dostępne w przyszłości. Ekologiczność: Światłowody są bardziej ekologiczne niż kable miedziane. Ich produkcja i użytkowanie generuje mniej emisji CO2, a także zużywa mniej energii. Inwestycja w technologię światłowodową to krok w stronę cyfrowej przyszłości, który przyniesie korzyści zarówno na poziomie indywidualnym, jak i społecznym. Niezależnie od tego, czy jesteś indywidualnym użytkownikiem, firmą czy instytucją publiczną, warto rozważyć taką inwestycję.

Czytaj dalej

Dzień Bezpiecznego Internetu

Dziś obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu, który ma na celu promować odpowiedzialne i bezpieczne korzystanie z zasobów sieciowych przez dzieci i młodzież. W KOBA wiemy, jak ważny jest internet dla Was i Waszych rodzin, dlatego oferujemy Wam wysokiej jakości usługi internetu światłowodowego, który zapewnia szybki, stabilny i niezawodny dostęp do internetu. Korzystając z internetu warto zachować ostrożność, dlatego chcemy Wam przypomnieć o kilku prostych zasadach, które pomogą Wam chronić siebie i swoich bliskich przed niebezpieczeństwem w sieci. – Nie podawajcie swoich danych osobowych, haseł, numerów kart kredytowych ani innych poufnych informacji nieznajomym lub podejrzanym stronom internetowym. – Nie otwierajcie podejrzanych linków, załączników ani plików, które mogą zawierać wirusy, złośliwe oprogramowanie lub próby wyłudzenia danych. – Nie ufajcie wszystkiemu, co czytacie lub widzicie w internecie. Sprawdzajcie wiarygodność źródeł, zweryfikujcie informacje i nie dajcie się zwieść fałszywym wiadomościom, reklamom czy ofertom. – Nie angażujcie się w agresywne, obraźliwe lub nielegalne zachowania w sieci. – Nie bójcie się zgłaszać problemów, nadużyć lub zagrożeń, z którymi spotkaliście się w internecie. Możecie to zrobić za pomocą specjalnych formularzy, narzędzi zgłaszania lub kontaktując się z odpowiednimi instytucjami. – Dbajcie o swoje zdrowie i samopoczucie. Nie spędzajcie zbyt dużo czasu przed ekranem, nie zapominajcie o odpoczynku, kontaktach z innymi ludźmi i aktywności fizycznej. Internet to wspaniałe narzędzie, które daje nam wiele możliwości, ale też niesie ze sobą pewne ryzyka. Dlatego warto być świadomym, ostrożnym i odpowiedzialnym użytkownikiem sieci. W KOBA chcemy Wam w tym pomóc, dlatego zapraszamy Was do skorzystania z naszej oferty internetu światłowodowego z pakietem antywirusowym GDATA, który gwarantuje Wam bezpieczeństwo, szybkość i komfort korzystania z internetu. Jesteśmy z Podlasia i dla Podlasia. Znamy Wasze potrzeby i oczekiwania. Dlatego KOBA to najlepszy wybór dla Was i Waszych rodzin. Zapisz się: https://www.koba.pl/kontakt/ Życzymy Wam wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu!

Czytaj dalej

Kultura Internetowa i Zasady Etyki Online

W dzisiejszym, cyfrowym społeczeństwie, kultura internetowa i zasady etyki online odgrywają kluczową rolę w kształtowaniu naszego zachowania w sieci. Przez wzajemny szacunek, odpowiedzialność i zdrowe nawyki online możemy wspólnie uczynić internet bardziej przyjaznym miejscem dla wszystkich. Oto kilka zasad, które warto przestrzegać: Pamiętajmy, że za każdym ekranem znajduje się prawdziwa osoba. Traktujmy się nawzajem z szacunkiem, unikając mowy nienawiści, hejtu i obraźliwych komentarzy. Zanim udostępnisz treść, zastanów się, czy jest ona wartościowa, bezpieczna i zgodna z zasadami etyki. Unikaj rozpowszechniania dezinformacji. Starajmy się zrozumieć punkt widzenia innych, nawet jeśli się nie zgadzamy. Budujmy konstruktywne dyskusje. Szanujmy prywatność innych, nie rozpowszechniajmy prywatnych informacji bez zgody. Dbajmy też o swoją prywatność, korzystając z ustawień prywatności dostępnych w serwisach internetowych. Bądźmy świadomi ryzyka manipulacji i oszustw online. Sprawdzajmy źródła informacji, unikajmy klikania w podejrzane linki i zachowujmy zdrowy sceptycyzm wobec kontrowersyjnych treści. Cieszmy się różnorodnością i szanujmy różnice. Internet to miejsce dla każdego, niezależnie od pochodzenia, orientacji czy przekonań. Wspierajmy ofiary cyberprzemocy. Zgłaszajmy wszelkie przypadki hejtu, szkalowania czy zastraszania. Twórzmy internet wolny od przemocy. Angażujmy się w budowanie pozytywnej kultury online. Podzielmy się pozytywnymi treściami, inspirujmy innych i twórzmy wspólnie pozytywną atmosferę. Pamiętajmy, że każdy z nas ma wpływ na to, jak kształtuje się internetowa przestrzeń, wspólnie twórzmy społeczność opartą na szacunku, współpracy i pozytywnym dialogu. A jak już jesteśmy przy przestrzeni internetowej to internet wybieramy ten od Koba.

Czytaj dalej
Bezpieczne Ferie Zimowe Dla Naszych Małych Odkrywców!

Bezpieczne Ferie Zimowe Dla Naszych Małych Odkrywców!

Bezpieczne Ferie Zimowe Dla Naszych Małych Odkrywców! Rozpoczęły się ferie zimowe – czas pełen zabawy, radości i wspólnych chwil z najmłodszymi! Przypominamy o ważnym aspekcie – bezpieczeństwie naszych dzieci zarówno w świecie wirtualnym, jak i rzeczywistym. Oto kilka wskazówek, które pomogą uczynić te ferie bezpiecznymi i pełnymi pozytywnych doświadczeń: To idealny czas, aby usiąść razem i porozmawiać o zasadach bezpiecznego korzystania z internetu. Pozwól dziecku dzielić się swoimi doświadczeniami i obawami. Zapewnij swoim dzieciom bezpieczne środowisko online, korzystając z opcji filtrowania treści i monitorując ich aktywność w sieci. Planujcie wspólnie aktywności zarówno online, jak i offline. Wspólnie zdecydujcie, ile czasu spędzicie przy ekranie, a ile na świeżym powietrzu. Omówcie z dziećmi zasady bezpiecznego korzystania z mediów społecznościowych. Zachęćcie do rozmawiania z Wami o swoich doświadczeniach online. Wybierajcie razem gry i aplikacje, które są zarówno edukacyjne, jak i bezpieczne dla dzieci. Monitorujcie ich czas spędzany przed ekranem. Zachęcajcie dzieci do dzielenia się swoimi zainteresowaniami, zarówno online, jak i offline. Wspierajcie rozwijanie zdrowych pasji. Jeśli planujecie wyjścia na świeże powietrze, przypomnijcie dzieciom o zasadach bezpieczeństwa na drodze i w miejscach publicznych. Upewnijcie się, że dom jest bezpieczny. Sprawdźcie, czy dzieci wiedzą, jak bezpiecznie korzystać z urządzeń elektrycznych i innych sprzętów. Stwórzcie rodzinne zasady i umowę, do której wszyscy się zobowiążą. To może obejmować czas spędzony przed ekranem, miejsca, które są bezpieczne oraz zasady komunikacji. Pamiętajmy, że bezpieczne ferie to te, w których dzieci mogą bezpiecznie eksplorować świat online i offline.   Wspaniałych, radosnych i bezpiecznych ferii!

Czytaj dalej
Black Week - Białystok - Internet

Black Week Start!

Rakieta Światłowodowa: Przeskok w prędkościach! Zainstaluj nasz internet światłowodowy, a Twój transfer danych poszybuje w górę! Oferta, której nie da się przegapić – rakieta w transmisji danych w cenie, która nie wypali dziury w portfelu! Wejdź na stronę: https://www.koba.pl/specjalna-oferta-internet-podlasie/ Wypełnij formularz!

Czytaj dalej
Koba informacja

Zmiany cenników dotyczące świadczenia usług roamingu od 1 stycznia 2024r.

Szanowni Państwo Informujemy,  że w związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2022/612 z dnia 6 kwietnia 2022 r. w sprawie roamingu w publicznych sieciach łączności ruchomej wewnątrz Unii, z dniem 1 stycznia 2024r. zmianie ulegną warunki świadczenia usług w roamingu na terenie Unii Europejskiej, Norwegii, Islandii i Liechtensteinu. Zmiany polegają na obniżeniu dodatkowych opłat pobieranych w ramach Polityki Uczciwego Korzystania z roamingu: – do 0,011 zł brutto za minutę odebranego połączenia głosowego – do 0,008984 zł brutto za wysłaną wiadomość MMS – do 0,008984 zł za każdy 1 MB transmisji danych (opłata za 1 GB transmisji danych obniżono do 9,20 zł) Dodatkowo podwyższono limity roamingowe na korzystanie z transmisji danych (zgodnie z tabelą) W związku z powyższym zmianie ulegają poniższe cenniki. Aby ułatwić Państwu zapoznanie się ze zmianami zostały one oznaczone kolorem czerwonym. Kliknij w link  Cennik Telefonia Mobilna+ oraz Telefonia Mobilna (obowiązujący Abonentów podłączonych od dnia 14.04.2020 r.) Kliknij w link Cennik Telefonia Mobilna+ oraz Telefonia Mobilna (obowiązujący Abonentów podłączonych od dnia 10.06.2021 r.) Kliknij w link Cennik Telefonia Mobilna+ oraz Telefonia Mobilna (obowiązujący Abonentów podłączonych od dnia 07.04.2022 r.) informujemy, że zmiany wchodzą w życie z dniem 1 stycznia 2024r. W przypadku braku akceptacji  wprowadzonych zmian przysługuje Państwu prawo do wypowiedzenia umowy w  terminie nie krótszym niż do dnia wejścia w życie wspomnianych zmian. W  razie skorzystania z prawa wypowiedzenia umowy związanej z ulgą  przyznaną Abonentowi, Dostawcy usług przysługuje zwrot przyznanej  Abonentowi ulgi (pomniejszonej o proporcjonalną jej wartość za okres od  dnia zawarcia umowy do dnia jej rozwiązania), o której mowa w art. 57  ust. 6 ustawy Prawo telekomunikacyjne. Na Państwa pytania odpowiedzą nasi specjaliści pod numerem telefonu 85 333 33 33 lub za pośrednictwem adresu e-mail: bok@koba.pl.

Czytaj dalej

Dziś obchodzimy 105 rocznicę Odzyskania Niepodległości!

Niepodległość to symbol naszej suwerenności, jedności i ogromnej determinacji w dążeniu do celu. W tym dniu pragniemy podzielić się naszą historią… Koba to firma z polskim kapitałem, która rozpoczęła swoją działalność w 2000 roku od zbudowania sieci osiedlowej w Białystoku. Od ponad 23 lat nasza firma prężnie się rozwija, by obecnie być liderem telekomunikacyjnym na Podlasiu, zdolnym konkurować z korporacjami z kapitałem zagranicznym. Przez lata wytrwale pracowaliśmy, aby stworzyć jedną z najlepszych ofert usług internetowych i teleinformatycznych dla osób indywidualnych i biznesu na Podlasiu. Jako lokalny operator telekomunikacyjny, KOBA oferuje dostęp do sieci sieci światłowodowej w ponad 12 powiatach, ponad 84 gminach, ponad 1050 miejscowościach, prawie 200 000 gospodarstw domowych.   Nieustannie rozwijamy ofertę, monitorując rynek i wprowadzając najnowsze rozwiązania technologiczne, takie jak Internet światłowodowy czy telewizja cyfrowa HD. Realizujemy również projekty unijne, które pozwalają rozwijać infrastrukturę telekomunikacyjną na terenie całego województwa podlaskiego. Koba to przede wszystkim ludzie z wiedzą i zaangażowaniem, bez których sukces firmy byłby niemożliwy. Nasz zespół to mieszkańcy Podlasia – wasi krewni, znajomi, sąsiedzi, którzy dzielą się umiejętnościami i doświadczeniem technicznym, by ułatwić naszym klientom dostęp do informacji oraz podnieść komfort korzystania z Internetu, telewizji czy telefonu każdego dnia. Aby dowiedzieć się więcej, dlaczego warto nam zaufać, wejdź na www.koba.pl   Razem celebrujmy naszą niepodległość, razem budujmy naszą lepszą przyszłość! Szczęśliwego Dnia Niepodległości!

Czytaj dalej
Skip to content