fbpx
  • ul. Piastowska 11a, 15-207 Białystok
  • ebok@koba.pl

Uwaga! Fałszywy komunikat.

UWAGA!

W ostatnim czasie otrzymujemy zgłoszenia od użytkowników o pojawiających się komunikatach w przeglądarkach internetowych odnośnie rzekomych przestępstw popełnionych przez nich.

Jako KOBA informujemy, iż pojawiające się komunikaty są próbą wyłudzenia od użytkowników pieniędzy (poprzez wysłanie SMS na wskazany numer). Jest to SMS typu Premium, po wysłaniu którego użytkownik zostanie obciążony kwotą kilkunastu lub kilkudziesięciu złotych.

Ważna rzecz, którą należy sprawdzić, to adres internetowy w pasku adresu przeglądarki.
Wszystkie komunikaty od firmy KOBA powinny zawierać na początku adres:
http:// koba.pl
W podanym przypadku początek adresu to:
http:// systemsecurity.virus-notification.infovsdvvcvadvcva.welovet… (zdjęcie 1)

W większości przypadków treść wymienionych komunikatów zawiera błędy w pisowni, literówki lub nielogiczną odmianę wyrazów.
W podanym przykładzie można znaleźć w “Kroku 2”:
Jest to ymagane do potwierdzenia tego faktu. (brak litery “w” na początku wyrazu)
Lub w mniejszym oknie:
Z Twojego komputer oglądano nielegalny film (brak litery “a” na końcu wyrazu) .(zdjęcie 1)

Przykład prawidłowego komunikatu – zdjęcie 2.

Prosimy uważać podczas przeglądania internetu na klikanie w różnego rodzaju reklamy lub okienka wyglądające jak odtwarzacze filmów. Jeżeli są Państwo nakłaniani do rejestracji lub przesłania dodatkowych danych (numery telefonu, adresy email) – w większości przypadków są to próby wyłudzenia danych użytkowników. Posiadanie programu antywirusowego z aktualną bazą danych oraz dodatki blokujące reklamy/skrypty w przeglądarce internetowej pomagają w unikaniu przypadków jak ten opisany przez nas.

Gdyby potrzebowali Państwo pomocy w zabezpieczeniu komputera lub usunięciu wirusów SERWIS KOMUPUTEROWY KOBA czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-19:00 oraz w sobotę od 9:00 do 14:00. Nasi specjaliści dostępni są również pod numerem telefonu (85) 333 33 33 (wew. 4).

 

Fałszywy komunikat - KOBA

Prawidłowy komunikat

Skip to content