progress

Strona główna- Serwis komputerowy Białystok - Porady


FAQ (DVB-C)

Najczęściej zadawane pytania:

1. Jak należy wyskanować kanały?

Jeżeli dostaliście Państwo od nas kartę deszyfrującą należy wyskanować telewizję cyfrową kablową, DVB-C. Telewizor będzie wymagał wprowadzenia parametrów:

Częstotliwość początkowa: 298000KHz (298MHz),
Częstotliwość końcowa: 810000KHz (810MHz),
Przepływność: (szybkość transmisji): 6952 KS/s lub 6952000 S/s,
Modulacja: 256-QAM,
(Opcjonalnie) operator sieci: Inny bądź pozostałe

Podane są tu przykładowe kroki doprowadzające do opcji skanowania na poszczególnych telewizorach. W zależności od marki i modelu mogą się różnić:


SONY BRAVIA: przycisk Home na pilocie -> Ustawienia -> Ustawienia systemowe -> Ustawienia Kanałów -> Ustawienia cyfrowe -> Programowanie cyfrowe -> Automatyczne programowanie

SAMSUNG: przycisk MENU na pilocie -> kanał/nadawanie -> opcje wyszukiwania kablowego (należy wpisać parametry jw. Po wpisaniu cofnąć się przyciskiem return) -> automatyczne programowanie -> Źródło sygnału antenowego:
Kablowe, Żródło kanału: Cyfrowe -> tryb wyszukiwania sieć -> szukaj

PHILIPS: przycisk symbol domku -> konfiguracja -> skanowanie kablowe

LG: Symbol niebieskiego domka na pilocie -> USTAWIENIA -> strojenie automatyczne -> kablowa -> ustawienia -> Home tuning zmienić na włączony -> (po zaznaczeniu tej opcji można wprowadzić parametry szczegółowe) -> skanowanie pełne (wprowadzamy parametry)

2. Wyskanowałem kanały, ale są nie w takiej kolejności jak u Państwa na liście, którą dostałem w Biurze Obsługi Klienta.
3. Wpisanie parametrów napisanych wyżej nie wyskanowało żadnych kanałów.

Niektóre telewizory wymagają ustawienia innego kraju (nie języka telewizora), aby dobrze interpretował listę z kanałami.
Przykładowo telewizory LG 47LH3000, Sony Bravia kdl40ex520, Philips 37PFL5604H/12 wymagają ustawienia kraju na Szwecja. Z kolei przykładowo LG 47LE5500 wymaga ustawienia kraju na Niemcy. Spotkaliśmy się również z modelami, które wymagają ustawienia kraju skanowania na Włochy, aby poprawnie zaczytało listę.

4. Jak należy wyskanować kanały na Państwa dekoderze GLOBO OPTICUM?

Lista kanałów na dekoderze powinna być wyskanowana przez serwis. Może się zdarzyć, że powyższa lista jest nieaktualna (dodano/usunięto kanały). W takiej sytuacji powinna pojawić się informacja o zmianach oraz propozycja ponownego wyskanowania listy, co też należy uczynić. Jeśli lista kanałów jest kompletnie pusta, należy włączyć automatyczne skanowanie na dekoderze:
Wybieramy Menu -> Skanowanie kanałów -> Szybkie skanowanie.
Ustawiamy następujące parametry:

Częstotliwość: 298 MHz,
Symbol Rate: 6952 KS/s lub 6952000 S/s,
Scan QAM: 256 QAM,
Skanuj z NIT: TAK.

Domyślnie skanowanie kanałów odbędzie się z LCNem, czyli numeracją kanałów ustaloną przez firmę KOBA. Świadczy o tym opcja menu -> skanowanie kanałów -> ustawienia skanowania -> "Sortuj automatycznie" - LCN oraz "Wyświetl LCN" - tak. W ten sposób kanały są posortowane tematycznie. Jeżeli chcemy, aby każdemu z kanałów przyporządkowany został kolejny numer porządkowy należałoby opcję "Wyświetl LCN" zmienić na nie.

5. Państwa dekoder GLOBO OPTICUM nie reaguje na pilot, a na ekranie pojawia się informacja brak sygnału.

Gdy nie widać na ekranie reakcji dekodera na pilot od dekodera należy upewnić się że:

1) Dekoder jest włączony do prądu i jest aktywny (dioda świeci na zielono, bądź wyświetla się numer kanału na wyświetlaczu dekodera)
2) Dekoder jest podłą?czony do telewizora przez kabel HDMI lub EURO/SCART
3) Jest właściwe źródło sygnału na telewizorze. Należy wybrać źródło, które odnosi się do dekodera. Należy to wykonać wciskając przycisk "source", "INPUT" bądź "AV" na pilocie od TELEWIZORA i wybrać odpowiednie źródło z dekoderem.

6. Wyskanowałem/am kanały, ale wyświetla mi się informacja "zakodowany" na każdym kanale.
7. Pojawia mi się informacja o niepoprawnym włożeniu karty do telewizora. Co mam zrobić?

Należy upewnić się, że karta jest poprawnie włożona do modułu (a moduł do telewizora) lub dekodera, w zależności co zostało dla Państwa wydane. W przypadku karty i modułu należy się upewnić, że podczas wsuwania karty, żółty chip na karcie wchodził jako pierwszy. Podczas wkładania, należy również zwrócić uwagę na to, aby moduł i karta miały naklejone kody kreskowe po tej samej stronie podczas wkładania. Zgodnie ze zdjęciem poniżej:

1

W przypadku karty i dekodera należy się upewnić, że karta deszyfrująca jest wkładana żółtym chipem jako pierwsza oraz chip powinien być skierowany ku górze, zgodnie ze zdjęciem poniżej:

2